DESG:n hallitus 2017

Varsinaiset jäsenet:

Seija Olli, puheenjohtaja
Lehtori
Satakunnan ammattikorkeakoulu
Puh. 044 710 3457
seija.olli@samk.fi

Kati Hannukainen, sihteeri
diabeteshoitaja
Suomen Diabetesliitto ry
Puh. 050 310 6609
kati.hannukainen@diabetes.fi

Tutta Tanttari, tiedottaja
yhteyspäällikkö, Tampereen ammattikorkeakoulu
tutta.tanttari@tamk.fi


Teppo Tanttari
terveyskeskuslääkäri, Mäntän terveysasema
teppo.tanttari@pihlajalinna.fi

Petteri Väisänen, rahastonhoitaja
research engineer
Quattro Folia Oy
Tampere
petteri@quattrofolia.com


Anu-Maaria Hämäläinen
lastentautien erikoislääkäri
Diabetesliitto, Tampere
anu-maaria.hamalainen@diabetes.fi

Eija Sampolahti
diabeteshoitaja
Huittisten terveyskeskus
eija.sampolahti@huittinen.fi


Riitta Salo
diabeteshoitaja/eläkel.
Forssa
Riitu.Salo@outlook.com


Auli Pölönen
ravitsemusterapeutti/koordinointipäällikkö
Pirkanmaan sairaanhoitopiiri
Tampere
auli.polonen@pshp.

Varajäsenet:

Pirkko Sampo
diabeteshoitaja
Kanta-Hämeen keskussairaala
Riihimäen yksikkö, diabetespoliklinikka
pirkko.sampo@khshp.fi


Kirsi Sävelä
sisätautilääkäri
diabeteksen erityispätevyys
Terveystalo Pori
kirsi.savela@terveystalo.com

Kirsi Ikuli
psykologi
Tampereen kaupunki, diabetesvastaanotto
kirsi.ikuli@tampere.fi

Kirsti Ahonen
ravitsemusterapeutti
PSHP
Kirsti.Ahonen@pshp.fi