DESG:n hallitus 2017

Varsinaiset jäsenet:

Riitta Salo, puheenjohtaja
diabeteshoitaja
Forssan seudun terveydenhuollon ky
Puh. 045 184 0313
Riitu.Salo@outlook.com

Kati Hannukainen, sihteeri
diabeteshoitaja
Suomen Diabetesliitto ry
Puh. 050 310 6609
kati.hannukainen@diabetes.fi

Tutta Tanttari, tiedottaja
yhteyspäällikkö, Tampereen ammattikorkeakoulu
Puh. 040 661 2102
tutta.tanttari@tamk.fi


Teppo Tanttari
terveyskeskuslääkäri, Mäntän terveysasema
Puh. 03 4552740
teppo.tanttari@pihlajalinna.fi

Petteri Väisänen, rahastonhoitaja
research engineer
Quattro Folia Oy
Tampere
Puh. 0400 774 189
petteri@quattrofolia.com


Liisa Sorakivi
yleislääketieteen erikoislääkäri
diabeteksen hoidon erityispätevyys
Terveystalo Turku
liisa.sorakivi@terveystalo.com

Eija Sampolahti
diabeteshoitaja
Huittisten terveyskeskus
Puh.
eija.sampolahti@huittinen.fi


Arja Mäkelä
lähihoitaja/hoivapalveluyrittäjä
Arjan hoivapalvelut
Forssa
Puh. 045 843 2030
info@arjanhoivapalvelut.fi


Auli Pölönen
ravitsemusterapeutti/koordinointipäällillö
Pirkanmaan sairaanhoitopiiri
Tampere
Puh. 0400 723 670
auli.polonen@pshp.

Varajäsenet:


Pirkko Sampo
diabeteshoitaja
Kanta-Hämeen keskussairaala
Riihimäen yksikkö, diabetespoliklinikka
Puh. 019 744 5609
pirkko.sampo@khshp.fi


Kirsi Sävelä
sisätautilääkäri
diabeteksen erityispätevyys
Terveystalo Pori
Puh. 040 513 6789
kirsi.savela@terveystalo.com


Kirsi Ikuli
psykologi
Tampereen Diabetesyhdistys
kirsi.ikuli@gmail.com